Целосно автоматска машина за шупливи тули NYQT4-10

Краток опис:

1: NYQT4-10 автоматска машина, интелигентна PLC контрола, тајвански Feng Wei LCD екран на допир и индустриски компјутер, во секое време може да се надградат, безбедноста на заклучувањето на прекинувачот за контакт не може да се прилагоди чекор по чекор.2, голем број производи можат да користат секаков вид остатоци од отпад, пепел, песок, згура, летечка пепел, изматен камен, јаглен ганг, керамзит, перлит и други преработени во различни нови ѕидни материјали за заштита на животната средина, како што е порозен бетон тула, стандардна тула и ѕидна тула,...


Детали за производот

Ознаки на производи

1: NYQT4-10 автоматска машина, интелигентна PLC контрола, тајвански Feng Wei LCD екран на допир и индустриски компјутер, во секое време може да се надградат, безбедноста на заклучувањето на прекинувачот за контакт не може да се прилагоди чекор по чекор.

2, голем број производи можат да користат секаков вид остатоци од отпад, пепел, песок, згура, летечка пепел, изматен камен, јаглен ганг, керамзит, перлит и други преработени во различни нови ѕидни материјали за заштита на животната средина, како што е порозен бетон тула, стандардна тула и ѕидна тула, боја тула по тула.Без синтерување.Од страна на квалитетот инспекција одделот на цврстина и виткање сила може да ги надмине националните стандарди поставени.

3: целата машина прифаќа целосен хидрауличен погон, користејќи ја технологијата за модулација на хидраулична фреквенција без чекори, фреквенција на вибрации 3000-5400r/min автоматска регулација, обезбедува заштита.Континуирано надградување на моделите и оптимизација на дизајнот, така што механичките компоненти се пософистицирани, помалку загуби.Уникатно присилно взаемно хранење со замав, дури и ако ѕидот од тули со дебелина од 10 мм, исто така, може да биде брз униформа ткаенина, грешката во силата на производот е многу мала.

4, совршена услуга за клиентите за да можете да ја решите од зградата, распоредот, инсталацијата, дебагирањето, е производство на висококвалитетни производи, како и управување со производството на тули, планирање на корпоративна слика, систем за споделување ресурси, мора да има право за тебе..

5, структурата на опремата е едноставна, операцијата е флексибилна, механичкиот дел користи специјален издржлив материјал, ја прави опремата поцврста и издржлива.

6, помалку инвестиции, брз ефект, е најпродаваната стока на пазарот, најпогодна за развој и производство на мали и средни претпријатија

 

微信图片_20180920130704_副本


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Поврзани производи

    j
    WhatsApp онлајн разговор!